Доналд Трамп и уште четворица поранешни претседатели на САД го испратија претседателот Буш постариот


Претседателот Доналд Трамп и четворица негови претходници во Белата куќа присуствува во средата на државната церемонија на простување од 41-от американски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, напиша порака со изрази на длабоко сочувство за смртта на поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Со смртта на поранешниот претседател на САД, Н.Е. г. Џорџ Х.В. Буш, САД загубија човек кој ќе остане запаметен како еден од најголемите претседатели, вистински ...
| | веќе видена | слични

И Роналд Реган и Џорџ Буш постариот (оној кој истури 88.000 тони американски бомби во Ирак и почина пред неколку дена ) биле големи вљубеници во спортот. На ...
| | веќе видена | слични

Случувањата во првиот ред за време на погребот на 41 претседател на САД, Џорџ Буш постариот, набрзо станаа “врела” тема за американските медиуми. Распоредот на ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на претседателот на Република Македонија ги демантира наводите во колумната „Мува не нè лази!“ на Сашо Орданоски, во која се тврди дека од страна на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од Кабинетот на претседателот Иванов Кабинетот на Претседателот на Република Македонија ги демантира наводите во објавената колумна „Мува не нè ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Ова е тајната на „хроно исхраната” – Јадете колку сакате а топите килограми Хроно исхраната неколку години по ред е многу користена во светот, како начин за ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доналд Трамп и уште четворица поранешни претседатели на САД го испратија претседателот Буш постариот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: