Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството, платите растат


Повисоки плати за лекарите специјалисти за 10 отсто од јануари 2019 година и за дополнителни пет проценти почнувајќи со исплатата на септемвриската плата во ...
| | веќе видена | слични

Антинародното и лицемерно раководство на ВМРО-ДПМНЕ падна толку ниско што почна да злоупотребува човечки трагедии. ВМРО-ДПМНЕ, партијата во чиешто владеење, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повторно се докажа дека Министерот за приватно здравство Венко Филипче не води грижа за здравјето на граѓаните, а таа негрижа се плаќа со човечки животи, ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Откако Филипче ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Уништувањето на здравството заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт, денес здравствениот систем се унапредува во интерес на граѓаните, реагира СДСМ на ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Здравствениот систем во Република Македонија, од ден во ...
| | веќе видена | слични

„Откако Филипче стапна на функција министер здравството стагнира.СДСМ заедно со Филипче, најавуваа спречување на кризите со недостаток на лекови, а граѓаните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здравствениот систем во Република Македонија, од ден во ден се повеќе станува приватен здравствен систем кој наместо кон пациентот единствено е ориентиран кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Го повикуваме министерот Венко Филипче, јавно да потврди на македонските граѓани и на неговите пациенти дека, по завршувањето на неговиот мандат како министер ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ води сериозни преговори со претседателите на политичките партии, со работни групи, членови на раководствата на партиите, за формирање Влада со нов ...
сите 453 | | | веќе видена

Либанските безбедносни сили испалиле солзавец кон антивладините демонстранти во Бејрут, кој се собрале вчера да протестираат, а биле лути на власта поради ...
сите 435 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 166 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството, платите растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: