Маж нападнат од 3 лица на улица во Скопје

Маж бил нападнат на улица во Скопје од страна на 3 лица. МВР информира дека вчера во 17:00 часот во СВР Скопје, 55-годишниот И.Б. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 03:00 часот на улицата „Александар Урдаревски“ бил физички нападнат од три лица. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 21,00 часот 34-годишниот Д.С. од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 17,00 часот додека бил на неговото работно место во фирма лоцирана на булевар “8-ми Септември“ во Скопје по претходна вербална расправија со неговата колешка И.К. нејзиниот сопруг Д.К. и уште едно непознато лице физички го нападнале. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Разбојник ограбил аптека во близина на Зелен пазар во Скопје. Според информациите на полицијата, кражбата се случила вчера во 18:50 часот. „Непознато лице со закана извршило разбојништво при што од касата одзело околу 8 000 денари“, велат од полицијата и додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во аптека лоцирана кај „Зелен пазар“, непознато лице со закана вчера околу 19 часот извршило разбојништво при што од касата одзело околу 8.000 денари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 19,20 часот било пријавено дека неколку лица на булевар „Гоце Делчев“, извршиле разбојништво со употреба на сила над малолетник и му одзеле 150 денари. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Синоќа околу 23 часот во Скопје, Б.Р. (58) пријавил дека на улица „Јане Сандански“, на влезната врата од станот има оштетувања од неколку проектили од огнено оружје и неколку чаури во ходникот пред влезната врата. Нема повредени лица. Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Малолетно девојче било нападнато на улица во Скопје. Имено, вчера во17:50 часот во Скопје, на улица „Кеј Димитар Влахов“ две непознати лица со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 16-годишна девојка од Скопје и одзеле мобилен телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумдесет и три годишниот К.Д. од Скопје, вчера во 21:30 часот пријавил дека на 08.12.2018 година околу 12:00 часот на улица „Сава Ковачевиќ“ од страна на непознато лице извршена му била измама. Имено лицето измамата ја извршил на тој начин што на 07.12.2018 година околу 11:30 часот дошол во дворот на пријавителот и му понудил дрва за огрев по цена од 2.500 денари од кубик при што оштетениот му кажал дека сака да купи пет кубика. Откако се договориле наредниот ден да се најдат и да одат во складот, на 08.12. на булевар „Борис Трајковски“ сторителот ја земал личната карта на К.Д. а исто така му земал и 12.500 денари за дрвата и му кажал да почека на автобуската постојка. По неколку минути сторителот повторно се вратил, му ја дал личната карта по што му рекол да оди пред фирма која била во близина кај еден од складовите и да ги почека дрвата. Откако никој не ги донесол дрвата, К.Д. го пријавил случајот во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 15:20 часот 33-годишниот Т.Р. од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 14:30 часот пред влезната врата во угостителски објект на улица „Наум Наумовски - Борче“ бил физички нападнат од страна на Е.К. По преземени мерки против лицето е поднесен соодветен поднесок, информира МВР.
| | веќе видена | слични

Седумдесет и седумгодишен прилепчанец вчера физички бил нападнат од три лица во својот дом. Напаѓачите му одзеле 700 денари и облека. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 14 часот било пријавено дека во Прилеп, на улицата „Белградска“ во домот на И.Т. (77), дошле три лица и физички го нападнале, а потоа му одзеле 700 денари и облека. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 336 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 82 | | | веќе видена

Ова се кадрите на Спасовски и Славјанка. СДСМ криминална продолжува со коалицијата со мафијата. Љупчо Трајковски – лице кое е главен осомничен во шверц на ...
сите 27 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж нападнат од 3 лица на улица во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: