Половина килограм марихуана, кокаин и хероин најдени кај 26-годишник од Скопје

Две лица на возраст од 26 и 20 години од Скопје се уапсени синоќа во акција на полицијата, поради сомнение за сторени кривични дела „недозволено изработување, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против струмичанецот Џ.Д.(32) поради постоење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесетдневен притвор доби 32-годишниот маж од струмичкото село Муртино, кој е осомничен дека вчера извршил обљуба врз немоќно лице. „Искористувајќи го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата уаспила струмичанец кој вчера силувал девојка со пречки во развојот. ОЈО Струмица против осомничениот на возраст од 32 години побара притвор. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во текот на вчерашниот ден по издадени наредби од Основен суд Скопје 1 Скопје извршила претреси во домови на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Единицата за недозволена трговија на СВР Скопје вчера извршила претреси во домовите на неколку лица од градот со цел откривање и докажување на кривични дела ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице затоа што постои основано сомнение дека сторило кривични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 460 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина килограм марихуана, кокаин и хероин најдени кај 26-годишник од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: