Мишел Бачелет бара меѓународна истрага за убиството на Кашоги


6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера изјави дека ќе застане на страната на саудискиот престолонаследник, и покрај проценката на ЦИА дека тој го наредил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На најголемиот дел од меѓународните самити, судирите најчесто се случуваат надвор од салите, односно на протестите каде што демонстрантите најчесто се судираат ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да дишам“. Тоа биле последните зборови што ги кажал Џамал Кашоги откако го заробиле саудиските убијци во саудискиот конзулат во Истанбул, јавува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Официјална Анкара денеска истакна дека светот треба да побара правда за убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги согласно меѓународното право, откако Ријад ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да дишам“ биле последните зборови на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги, според нов извештај за злосторството, пренесува „Њујорк пост“. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 80 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мишел Бачелет бара меѓународна истрага за убиството на Кашоги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: