Уапсени двајца скопјани поради производство и трговија со оружје и дрога

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија уапси две лица од Скопје, поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против струмичанецот Џ.Д.(32) поради постоење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесетдневен притвор доби 32-годишниот маж од струмичкото село Муртино, кој е осомничен дека вчера извршил обљуба врз немоќно лице. „Искористувајќи го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата уаспила струмичанец кој вчера силувал девојка со пречки во развојот. ОЈО Струмица против осомничениот на возраст од 32 години побара притвор. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во текот на вчерашниот ден по издадени наредби од Основен суд Скопје 1 Скопје извршила претреси во домови на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Единицата за недозволена трговија на СВР Скопје вчера извршила претреси во домовите на неколку лица од градот со цел откривање и докажување на кривични дела ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице затоа што постои основано сомнение дека сторило кривични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Советот на јавни обвинители донесе одлука да ги разреши и врати во матичните обвинителства помошниците на Катица Јанева, Претседателот на Советот, Ацо ...
сите 833 | | | веќе видена

Лекарската фела се подели- на една страна младите лекари, а на друга институциите. Откако Асоцијација на млади лекари и специјализанти(АСМЛ) најавија протест ...
сите 154 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 260 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени двајца скопјани поради производство и трговија со оружје и дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: