Тешка несреќа во Скопје: Прегазен пешак итно транспортиран на Ургентен

Во 17.37 часот на булевар „Кузман Јосифовски Питу“, патничко возило „Фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот Б.П. од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во 08.55 часот на магистралниот пат Делчево –Кочани во атар на село Драмче, делчевско се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “Mерцедес“ ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и четиригодишен маж од Кочани се здобил со тешки телесни повреди при сообраќајна незгода, која утрово се случила на регионалниот патен правец ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово на регионалниот патен правец Делчево-Кочани, кај селото Драмче дошло до судир меѓу камион и патничко возило. Според информациите на Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка несреќа во Скопје: Прегазен пешак итно транспортиран на Ургентен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: