Меѓународен ден на лицата со попреченост- прави ли државата доволно?


Сензибелитетот и позитивната енергија која што ја пренесуваат и шират лицата со попреченост никого не оставаат рамнодушен, истакна премиерот Заев, по повод ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Хуманитарното здружение „Крепост“ од Куманово интензивно собираат донации за престојните празници. Новогодишни пакетчиња ќе бидат поделени на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лицата со попреченост ќе продолжат да го остваруваат правото на надосместок за помош и нега од друго лице, заедно со второто право, односно правото за ...
| | веќе видена | слични
15 копии

При подготовката направени се конултации со засегнатите страни и е разговарано со здруженијата на лица со попреченост, самите лица со попреченост, како и со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска најави дека со измените на Законот за социјална заштита родителите кои имаат дете со попреченост и кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одбележувањето на Меѓународниот ден на лицата со попреченост продолжи и денеска во Кисела Вода. За таа цел , во спортската сала „Независна Македонија“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 272 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) почна прелиминарни разговори со производителот на руската вакцина „Спутник V“, изјави денеска портпаролот нс Европска ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 148 | | | веќе видена

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска повторно одби да му честита на новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден за изборната победа, ...
сите 240 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази – анализа на телефонска комуникација денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за незаконското ...
сите 82 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата на ...
сите 162 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 262 | | | веќе видена

Фудбалерите на Барселона вчера го победија Динамо во Киев со резултат 4:0, а во медиумите од овој натпревар денес се пишува и за разгвор помеѓу Куман и ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународен ден на лицата со попреченост- прави ли државата доволно?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: