Инфантино: ФИФА го поддржа одржувањето на финалето од Купот на Либертадорес во Шпанија, за да не се создаде непотребен стрес


Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави дека го поддржува одржувањето на финалето на Купот Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс. Натпреварот е ...
| | веќе видена | слични

Вниманието на фудбалскиот свет денес ќе биде насочено кон анологиската битка во Копа Либертадорес помеѓу аргентинските гигант Ривер Плата и Бока Јуниорс. ...
| | веќе видена | слични

Ривер плата и Бока јуниорс вечерва конечно би требало да го одиграат реванш мечот од финалето во Купот Либертадорес и да дознаат кој ќе биде шампион на Јужна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реванш финалето од Копа Либертадорес конечно би требало да се одигра во Мадрид. По ремито од 2:2 на „Бомбониера“, дуелот на „Монументал“ не е одигран поради ...
| | веќе видена | слични

Мадрид, 9. декември 2018 (ИНПРЕС) – Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 488 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 422 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфантино: ФИФА го поддржа одржувањето на финалето од Купот на Либертадорес во Шпанија, за да не се создаде непотребен стрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: