Мадрид не е Буенос Аирес: Го украдовте аргентинскиот фудбал


Зошто толку лесно прифативте да се игра во Мадрид? Го украдовте аргентинскиот фудбал, пишува „Темпо Аргентино“, по одлуката Мадрид и Европа да бидат домаќини ...
| | веќе видена | слични

Мадрид, 9. декември 2018 (ИНПРЕС) – Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Во Мадрид, на стадионот „Сантијаго Бернабе“, утревечер (20.30 часот) треба да се одигра реваншот во т.н. суперкласико или, како што го нарекоа некои, меч на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тренерот на Бока Јуниорс, Гилермо Скелото изрази разочарување од фактот дека финалето за Копа Либертадорес ќе се игра во Европа. – „Бернабеу“ е одличен, но ...
| | веќе видена | слични

Суперкласико меѓу Ривер плата и Бока јуниорс ќе се игра задутре во Мадрид, а организаторите се подготвија максимално за да се избегнат инцидентите. Дербито на ...
| | веќе видена | слични

Реваншот од големото финале во Копа Либертадорес се игра во недела со почеток од 20,30 часот на Сантијаго Бернабеу арената во Мадрид, а шпанската полиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадрид не е Буенос Аирес: Го украдовте аргентинскиот фудбал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: