По вчерашниот напад, Бока не сака да игра и бара службена победа со санкции за Ривер


Еден од најочекуваните фудбалски настани во светот, популарното „Суперкласико“ меѓу Ривер Плате и Бока Јуниорс кое треба да се игра во рамки на финалето од ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот дефанзивец на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш ја коментираше во петокот одлуката за преместувањето на реваншот од финалето во Копа либертадорес меѓу ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави дека го поддржува одржувањето на финалето на Купот Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс. Натпреварот е ...
| | веќе видена | слични

Зошто толку лесно прифативте да се игра во Мадрид? Го украдовте аргентинскиот фудбал, пишува „Темпо Аргентино“, по одлуката Мадрид и Европа да бидат домаќини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мадрид, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Одлуката вториот меч од финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер Плата и Бока јуниорс да се игра на „Сантијаго Бернабеу“ ...
| | веќе видена | слични

Реванш натпреварот во големото финале на Копа Либертадорес помеѓу Ривер и Бока треба конечно да се одигра на 9-ти декември на „Сантијаго Бернабеу“. Натпреварот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По вчерашниот напад, Бока не сака да игра и бара службена победа со санкции за Ривер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: