По вчерашниот напад, Бока не сака да игра и бара службена победа со санкции за Ривер


Еден од најочекуваните фудбалски настани во светот, популарното „Суперкласико“ меѓу Ривер Плате и Бока Јуниорс кое треба да се игра во рамки на финалето од ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот дефанзивец на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш ја коментираше во петокот одлуката за преместувањето на реваншот од финалето во Копа либертадорес меѓу ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави дека го поддржува одржувањето на финалето на Купот Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс. Натпреварот е ...
| | веќе видена | слични

Зошто толку лесно прифативте да се игра во Мадрид? Го украдовте аргентинскиот фудбал, пишува „Темпо Аргентино“, по одлуката Мадрид и Европа да бидат домаќини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мадрид, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Одлуката вториот меч од финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер Плата и Бока јуниорс да се игра на „Сантијаго Бернабеу“ ...
| | веќе видена | слични

Реванш натпреварот во големото финале на Копа Либертадорес помеѓу Ривер и Бока треба конечно да се одигра на 9-ти декември на „Сантијаго Бернабеу“. Натпреварот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По вчерашниот напад, Бока не сака да игра и бара службена победа со санкции за Ривер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: