Заев: Откако сум премиер сум немал комуникација со Груевски (видео)


– Со господинот Груевски откако сум премиер, веќе година и половина, немам контакти. Последните контакти ги имавме кога парламентот беше заробен во онаа ...
| | веќе видена | слични

Туку до македонските инститиции, му порача црногорскиот премиер Душко Марковиќ на неговиот македонски колега. Тој во интервју за црногорскта радиотелевизија ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора нема обврска да се грижи осудениот екс-премиер Груевски да не изврши бегство, туку дека тоа е задача на Македонија, рече црногорскиот премиер, Душко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Душко Марковиќ, црногорскиот премиер, му порала на неговиот македонски колега Зоран Заев дека не може да го вперува прстот кон Црна Гора за бегството на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Црногорскиот премиер, Душко Марковиќ изјави дека обврска на Македонија е да се погрижи за тоа како нејзниот екс-премиер избегал, а не на Црна Гора. Марковиќ во ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот премиер Душко Марковиќ изјави за РТЦГ дека грижата околу бегството на поранешниот премиер на државата, Груевски е на Македонија и Заев, а не на ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи ја изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев кој изрази чудење како четири пријателски земји на Македонија го дозволиле бегството на Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Досегашните податоци обезбедени во предистражната постапка одат во прилог на сомнежот дека Груевски ја напуштил Македонија преку илегален премин. Наводно во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Откако сум премиер сум немал комуникација со Груевски (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: