Од среда ВМРО ДПМНЕ започнува со протести


Вчерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот не е завршен, велат од најголемата опозициска партија. Според нив, тој покажал дека народот во Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Започна падот на однародената влада за национално понижување, започна падот на власта за економски порази, започна падот на власта која што ја завитка ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од пред Владата, рече дека оваа власт мора да си замине затоа што година и половина ја уништува Македонија. Mицкоски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По синоќешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ, портпаролот на партијата, Наум Стоилковски, на денешната прес-конференција изјави дека вчеравечер пред Владата се ...
| | веќе видена | слични

          Почитувани, вчеравечер пред Владата се покажа силниот пркос и заеднички отпор на Македонци, Албанци, Турци, Власи, Роми, Срби, Бошњаци, на сите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вчерашниот протестен марш, кој започна од пред седиштето на партијата, а заврши пред Владата, испрати повеќе ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва пред големиот број на граѓани порача дека власта ветуваше раст на БДП од 5% и “живот“, а донесе пекол и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од среда ВМРО ДПМНЕ започнува со протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: