Хулигани на Ривер дивеат пред „Монументал“ по одложеното Суперкласико (видео)


Откако по хаосот што се случи со каменувањето на автобусот со фудбалери на Бока јуниорс, поради кој двапати се пролонгираше почетокот на мечот и на крај беше ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави дека го поддржува одржувањето на финалето на Купот Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс. Натпреварот е ...
| | веќе видена | слични

Зошто толку лесно прифативте да се игра во Мадрид? Го украдовте аргентинскиот фудбал, пишува „Темпо Аргентино“, по одлуката Мадрид и Европа да бидат домаќини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мадрид, 1. декември 2018 (ИНПРЕС) – Одлуката вториот меч од финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер Плата и Бока јуниорс да се игра на „Сантијаго Бернабеу“ ...
| | веќе видена | слични

Реванш натпреварот во големото финале на Копа Либертадорес помеѓу Ривер и Бока треба конечно да се одигра на 9-ти декември на „Сантијаго Бернабеу“. Натпреварот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 564 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 909 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест.– Денеска (08.12.2022) во ...
сите 264 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хулигани на Ривер дивеат пред „Монументал“ по одложеното Суперкласико (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: