Арсовски со повик до граѓаните: Да застанеме на патот на антинародната влада на СДСМ и Заев, да излеземе во среда и да го покажеме нашето незадоволство


ВМРО-ДПМНЕ од среда излегува на антивладини протести на точно една година од, како што велат од партијата најцрниот конструиран процес во кој пратеници, ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција на Бране Петрушевски Почитувани сограѓани, Република Македонија и градот Куманово се сардисани од црнила. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Само рамо до рамо, сите заедно сплотени и единствени можеме да се спротивставиме над овие црнила што надвиснале над нас и нашата земја, истакна на денешната ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот не е завршен, велат од најголемата опозициска партија. Според нив, тој покажал дека народот во Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Започна падот на однародената влада за национално понижување, започна падот на власта за економски порази, започна падот на власта која што ја завитка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По синоќешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ, портпаролот на партијата, Наум Стоилковски, на денешната прес-конференција изјави дека вчеравечер пред Владата се ...
| | веќе видена | слични

          Почитувани, вчеравечер пред Владата се покажа силниот пркос и заеднички отпор на Македонци, Албанци, Турци, Власи, Роми, Срби, Бошњаци, на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски со повик до граѓаните: Да застанеме на патот на антинародната влада на СДСМ и Заев, да излеземе во среда и да го покажеме нашето незадоволство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: