Британија не се откажува од Гибралтар

6 копии

Британскиот државен министер за универзитетите и наука, Сем Џијма поднесе оставка поради несогласување со планот на премиерката Тереза Меј за Брегзит. Џијма е ...
| | веќе видена | слични

Гвимах , кој во кампањата во 2016 се залагаше Британија да остане во Европската Унија , рече дека предлог договорот на Меј значи дека Британија ќе го предаде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската премиерка, Тереза Меј, оцени дека одлуката на парламентот да не го прифаќа договорот со Европската Унија за излез на Велика Британија значи поделба ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Велика Британија ќе биде економски посиромашна по излезот од Европската унија, отколку ако остане во Унијата, без разлика каков трговски договор ќе склучи со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека е невозможно да се организира втор референдум за брегзит пред датумот за напуштање на ЕУ – 29 март следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјани и Скопје, македонскиот политички, економски и здравствен центар, не смеат да бидат жртва на лукративност, криминогеност и тајни средби на коалицијата ...
сите 785 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 297 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 211 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија не се откажува од Гибралтар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: