Металург немоќен против Силкеборг


2 копии

Металург го одигра и последниот натпревар од Лигата на шампионите оваа сезона, го доживеа деветиот пораз откако загуби на гостувањето кај Татран Прешов со ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Металург го завршија настапот во Лигата на шампионите со пораз на гостувањето кај Татран Прешов (30:24). Избраниците на Данило Брестовац на ...
| | веќе видена | слични

Данило Брестовац има главоболки пред денешниот меч во Прешов, последен од елитното натпреварување оваа сезона. На гостувањето во Нови Сад, Јагуриноски (пукната ...
| | веќе видена | слични

“Не знам како ќе ја кренам екипата по натпреварот со Војводина, во кој играчите практично беа претепани. Имавме двајца ракометари со скршен нос, пукната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатиите на Северна Македонија и на Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков рекоа дека ќе работат против говорот на омраза во двете земји, ...
сите 137 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Металург немоќен против Силкеборг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: