Харадинај: Царината ќе важи сè додека Србија не го признае Косово

5 копии
4 копии

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, со руска поддршка понуди Србија да го признае Косово доколку ѝотстапиме дел од нашата територија, наведе премиерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поделбата на Косово не излегува од реториката на косовските лидери, овој пат, од навидум најголемиот противник на прашањето за промена на границите. Косовскиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

 Косовскиот премиер Рамуш Харадинај во авторски текст за „Вашингтон Пост“ открива дека од српскиот претседател Вучиќ, со поддршка на Русија, добиле непристоен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Советот за заштита на човековите права и слободи на Косово (КМДЛЊ) смета дека високата претставничка на Европската Унија за надворешна политика и безбедност ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на косовската влада Рамуш Харадинај, изјавил денеска дека мерката за дополнително зголемување на данокот на призводи од Србија за 100 отсто е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Царината ќе важи сè додека Србија не го признае Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: