Европска комисија: Случајот со Груевски треба да се гледа исклучиво од правен, а не од политички аспект


Од Европската комисија, на чие чело е Жан Клод Јункер, на прашање од унгарските медиуми во врска со случајот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Унгарското Министерство за внатрешни работи нема информации за тоа од кои земја и низ кои гранични премини поранешниот премиер, Никола Груевски влегол во таа ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Една од причините поради кои поранешниот премиер Никола Груевски доби азил во Унгарија, освен тоа дека добивал закани за животот, унгарските власти го наведоа ...
| | веќе видена | слични

Случајот Груевски поприми прилично бизарни шпекулации, како да станува збор за „масонски заговор“, опасни заблуди се во оптег за нашите „кревки“ граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Зоран Дранговски, претседател на Македонското здружение на млади правници, во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за бегството на Никла Груевски и добиениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европска комисија: Случајот со Груевски треба да се гледа исклучиво од правен, а не од политички аспект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: