Словенечки европратеник: Европска комисија со двоен аршин за Груевски

Милан Звер, член на Европски парламент од Словенија, ја обвини Европска комисија за двојни стандарди во врска со случајот со поранешниот македонски премиер ...
| | веќе видена | слични

Групите на Социјалдемократите и на Зелените пред неколку дена поднесоа одделни амандмани на оваа тема, но се стравуваше дека оној на Зелените нема да помине ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европратениците ги усвоија двата амандмани кои бараат од Унгарија да го екстрадира експремиерот Никола Груевски во Македонија. Групите на Социјалдемократите и ...
| | веќе видена | слични
13 копии
5 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, како дел од собраниска делегација учествува на настанот „Тркалезна маса на високо ниво за ...
| | веќе видена | слични

Известувачот Иво Вајгл оцени дека одобрениот азил претставува „неприфатливо мешање“ од страна на унгарските власти. -Загрижен сум за случајот со Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Јоханес Хан, еврокомесарот за проширување на ЕУ и европратениците во Европскиот парламент ја скенираа ситуацијата во Македонија и донесоа првичен позитивен ...
| | веќе видена | слични

Во европскиот парламент штотуку заврши извештајот за Македонија за 2018 година во кој европските политичари искажаа дека нашата земја направила огромни чекори ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Унгарскиот европратеник од Социјадемократската група, Питер Нидермилер, за МИА објаснува кои чекори ги преземаат европратениците за да ја примораат Европската ...
| | веќе видена | слични

Во очи дебатата за Македонија во Европскиот парламент што се одржува доцна вечерва, унгарскиот европратеник од Социјалдемократската група, Питер Нидермилер, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенечки европратеник: Европска комисија со двоен аршин за Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: