Американскиот сенат од Трамп бара втора истрага за Кашоги


4 копии

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, вчера изјави дека, врз основа на разузнавачките податоци што ги видел, не постојат директни докази дека саудискиот ...
| | веќе видена | слични

САД и Саудиска Арабија се на чекор до финализирање на мегаломанскиот купопродажен договор за антибалистички одбранбени системи кои Арапите ќе ги купуваат од ...
| | веќе видена | слични

Кога шефовите на 20-те најразвиени земји ќе започнат да пристигнуваат на дводневниот самит на Г20 кој што утре започнува во аргентинската престолнина, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска изјави дека влошување на односите меѓу САД и Саудиска Арабија би било грешка за националната безбедност на ...
| | веќе видена | слични

На најголемиот дел од меѓународните самити, судирите најчесто се случуваат надвор од салите, односно на протестите каде што демонстрантите најчесто се судираат ...
| | веќе видена | слични

На убијците на американскиот новинар Џамал Кашоги им било кажано да слушаат музика додека го сечат новинарот жив, а еден од нив рекол дека уживал во тоа, рекол ...
| | веќе видена | слични

Саудискиот престолонаследник Мохамед Бин Салман допатува синоќа во Тунис, а беше пречекан од стотина демонстранти кои што протестираа против него поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот сенат од Трамп бара втора истрага за Кашоги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: