СЈО: Мијалков сакаше да бега, одложено рочиштето за „Тврдина-Таргет“


По подолга пауза, денеска во кривичниот суд со главна расправа продолжи судењето за случајот на СЈО „Трезор“, кој се однесува на злоупотреба на државни пари за ...
| | веќе видена | слични

Под засилено полициско обезбедување поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков со затворско комбе беше донесен во суд. Додека комбето од истражниот затвор во Шутка ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Под силно полициско обезбедување, екс директорот на УБК Сашо Мијалков утринава беше спроведен од затворот “Скопје” до Кривичниот суд. По девет дена притвор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 283 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Германија и член на Партијата на зелените, Јошка Фишер, во неделата изјави дека Европската унија треба да стекне ...
сите 147 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 17 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО: Мијалков сакаше да бега, одложено рочиштето за „Тврдина-Таргет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: