Европските Социјалдемократи обвинуваат за неодговорност од страна на Унгарија


-Законите за азил се смислени за да ги заштитат луѓето кои бегаат од војна и прогон, наместо тоа унгарската влада ги користи за да заштити политички сојузник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На веб-страницата од парламентот на Унгарија е објавен предлогот на неколку членови на опозициските партии за формирање истражна комисија која треба да покаже ...
| | веќе видена | слични

Бегството на поранешниот македонски премиер Никола Груевски од неговата земја во Унгарија е како политички трилер. Дури и патронот на Груевски, Виктор Орбан ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пет месеци откако унгарската влада на Виктор Орбан ја воведе програмата „Стоп сорос за мигранти“, бегалецот Никола Груевски со статус на четвртиот азилант со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Груевски е четвриот азилант кому Унгарија му одобрила статус на бегалец под меѓународна заштита, откако владата на Виктор Орбан од први јули ја воведе ...
| | веќе видена | слични

Од вкупно 165 барања за азил во Унгарија, само 4 од нив биле прифатени, меѓу кои и барањето на екс-премиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на ...
| | веќе видена | слични

Прифаќањето на барањето за азил на ексмакедонскиот премиер ја става партијата на Орбан во тешка ситуација не само во однос на ЕУ, туку и пред сестринската ...
| | веќе видена | слични

Само четворица во историјата на Унгарија ја имале привилегијата до добијат политички азил, односно статус на бегалец под меѓународна заштита, а еден од нив е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 143 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските Социјалдемократи обвинуваат за неодговорност од страна на Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: