Тадиќ: Фаланга од регионални популисти преку глувчешки канали го пренесоа Груевски


Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Случајот Груевски поприми прилично бизарни шпекулации, како да станува збор за „масонски заговор“, опасни заблуди се во оптег за нашите „кревки“ граѓани. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дванаесет дена откако поранешниот македонски премиер Никола Груевски излегол од Албанија и преку Црна Гора и Србија стасал до Унгарија, македонската полиција ...
| | веќе видена | слични

На кој начин пребеганиот, сега ВИП бегалец на Унгарија, ја поминал границата на својата татковина без пасош. На ова прашање Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вели дека сите гранични премини биле известени дека осудениот поранешен премиер, Никола Груевски не смее да ја ...
| | веќе видена | слични

Груевски избега но досега никој не ја понесе одговорноста, ниту пак е утврдена временска траекторија од бегството на осудениот поранешен премиер. Министрите се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот српски претседател Борис Тадиќ јавно го обвини шефот на државата Александар Вучиќ за случајот со Никола Груевски. – “Нема никакво сомневање дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Германија и член на Партијата на зелените, Јошка Фишер, во неделата изјави дека Европската унија треба да стекне ...
сите 147 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тадиќ: Фаланга од регионални популисти преку глувчешки канали го пренесоа Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: