Овнот очекува иницијатива, а Скорпијата секс

Дали би требало да практикувате сексуални односи со поранешните партнери? За доброто на вашето емоционално здравје, здравиот разум ви вели не. Но, судејќи ...
| | веќе видена | слични

 Луѓето се склони кон прифаќањето на популарните митови како апсолутна вистина, па ниту сексот не е исклучен од тоа. Според основните анатомски и физиолошки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овнот очекува иницијатива, а Скорпијата секс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: