Расправата по вториот Нацрт-амандман за уставни измени продолжува утре


Расправата по овој нацрт амандман ќе продолжи утре.Опозицијата обвини дека со овој амандман и измените што се прават во Преамбулата се бришат деветте одлуки на ...
| | веќе видена | слични

За само пет дена заврши комисиската расправа по четирите нацрт-амандмани на Уставот согласно договорот од Преспа. Краткатата дебата ја изненади дури и власта ...
| | веќе видена | слични

Пет дена расправа на комисија и само пет дена јавна дебата за целосна промена на државниот идентитет, вака одлучи вчера собранискиот претседател Талат Џафери. ...
| | веќе видена | слични

. Расправата и во двете комисии течеше парлаелно и беше исцрпена за пет дена, наместо предвидените 12. Следно во оваа фаза е утврдување на нацрт амандманите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за уставни прашања работејќи викендот што измина со усвојување на четвртиот нацрт амандман ја заврши расправата по нацрт амандмани на Уставот и се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за уставни прашања викендов го усвои и четвртиот нацрт амандман со што заврши расправата по нацрт-амандманите на Уставот согласно Договорот од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево со девет гласа „за“, пет „против“ и ниту еден „воздржан“ го поддржа четвртиот амандман на Уставот што ...
| | веќе видена | слични

Расправата по амандманите во Комисијата почна на 7 ноември и беше предвидено да трае 12 дена, односно по три дена за секој од предложените амандмани. Со првиот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за уставни прашања, со девет гласа „за“ и пет „против“, го усвои и последниот од четирите предлог амандамани за промена на Уставот. Амандманот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 116 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расправата по вториот Нацрт-амандман за уставни измени продолжува утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: