Котеска: Крајно време е некој да алармира, oва не е спас на Републиката, туку создавање на мини-федерација

Универзитетската професорка и писателка, Јасна Котеска, поранешен активист во така наречената шарена револуција, на својот Твитер профил пишува дека крајо ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 485 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Котеска: Крајно време е некој да алармира, oва не е спас на Републиката, туку создавање на мини-федерација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: