Јапонската принцеза поради љубов се откажала од титулата


 Принцезата од Данска како да обожава да ги крши и модните и кралските правила. 46-годишната принцеза од Данска, иако веројатно е научена да чекори во Prada и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

13-годишната Леонор, ќерка на шпанскиот крал Филип VI и кралицата Летиција, го одржа својот прв јавен говор. Таа им се обратила на присутните на одбележувањето ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Утре ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела дена блокада досегашна и ...
сите 392 | | | веќе видена

„Гледаме дека со сегашната позиција на Шведска и Финска кои одлучија да аплицираат за членство во НАТО , одговорот од сојузниците е оваа апликација да биде ...
сите 514 | | | веќе видена

Денеска и официјално почнува соборот на СПЦ на кој се очекува да се расправа и за МПЦ ОА . Дел од српските медиуми повикувајќи се на свои извори од СПЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Во однос на скандалозната снимка која стана вирална во јавноста, каде претседателот на Собранието Талат Џафери омаловажува вработени во Собранието, коментираше ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 128 | | | веќе видена

Ако СДСМ навистина се грижеше за граѓаните и Македонија досега Ковачевски ќе ја прифатеше подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Но Ковачевски ...
сите 63 | | | веќе видена

По само енколку часа од победата на Евроснг, украинската група Калуш Оркестра на јутјуб го објавија видео спотот за победничката песна „Стефаниа“. Видеото е со ...
сите 85 | | | веќе видена

Вардар 1961 го подигна 15. пехар во Купот на Македонија. Избраниците на Давид Дејвис уште еднаш покажаа зошто се најдобри во Македонија и зошто долго време е ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонската принцеза поради љубов се откажала од титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: