Ромањоли се извини за автоголот и порача: Премногу бевме критикувани

Италија | Фудбалерот на Росонерите тврди дека критиките на адреса на неговата екипа биле „преголеми“, тој се извини за автоголот против Џенова, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Интер синоќа успеа да остане непоразен против Барселона на „Џуземе Меаца“, а херој на „нероаѕурите“ повторно беше Икарди. Барселона поведе во 83-та минута, но ...
| | веќе видена | слични

Милан синоќа успеа да победи на гостувањето кај Удинезе со голот на Алесио Ромањоли во 6-та минута од судиското продолжение. Голот еуфорично беше прославен на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Алесио Ромањоли на втор натпревар по ред постигнува гол во судиското надополнување и му носи три бода на Милан.Росонерите триумфираа синоќа на гостувањето во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Милан славеа против Удинезе во буквално последниот напад – во седмата минута од судиското продолжение. До самиот финиш од мечот, мрежите мируваа ...
| | веќе видена | слични

Милан стигна до минимална победа на гостувањето кај Удинезе, со голот на Ромањоли во 97. минута „Росонерите“ забележаа нови три бода. Италија Капитенот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ромањоли се извини за автоголот и порача: Премногу бевме критикувани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: