Ова е првиот сопруг на принцезата Меган - вака изгледаше на првата венчавка


Меган маркл пред да стане принцеза и кралска снаа, веќе имаше еден брак со продуцентот Тревор Енгелсон, а изгледаше вака: ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета ѝ даде посебна покана за Божиќ на Дорија Раглен, мајката на Меган. Бабата на принцот Хари инсистирала таа да го помине празникот со Меган и кралското семејство во Сандринге, пишува “Дејли мејл” и наведува дека родителите на Кејт никогаш не добиле таков предлог. Повикот е знак за почит кон мајката на Меган, која нема други роднини во Велика Британија, но исто така претставува кршење на протоколот. Според пишувањта, семејството на Кејт само присуствувало на божиќна литургија за Божик, но не и на имотот на Норфолк. Бакингемската палата сè уште официјално не потврди дали мајката на Меган навистина ќе биде гостин на кралицата. Дорија Рагленд беше единствената роднина на Меган која присуствуваше на нејзината венчавка со принцот Хари . Во меѓувреме Томас Маркел кој на неколку пати најави пред медиумите дека е навреден од својата ќерка и не сака да ја гледа, продолжува да инсистира на средба со неа. Тој сподели дека ќе му биде драго дека ако мемче и ако го крсти по него. Текстот Кралицата ја кани ...
| | веќе видена | слични

 Меган Маркл на првиот ден од турнејата во Австралија и во наредните денови таа покажа неверојатен стил. Иако неколкупати се појави во фустани над колена и во , сепак таа се држеше до , со затворени фустани под колена, или панталони. Но, што се случува со кратките фустани и зошто се очекува да продолжи да носи мини фустани иако тоа не е карактеристично за кралското семејство? Всушност, тоа е плански, а таа го следи примерот на Кејт Мидлтон, која исто така во бременоста носеше кратки фустани над колена. Жената која стои зад омилениот бренд за трудници на Кејт, открива дека причината заради која тие носат кратки фустани кога стомачето ќе порасне е за да ги нагласат нозете и визуелно да си ја истенчат силуетата, бидејќи секогаш треба да изгледаат совршено. Кејт во бременоста неколкупати се одлучила за краток фустан иако тоа не е типично за неа, но во ладните денови комбинирано со црни хулахопки тоа не изгледа воопшто вулгарно, а со оглед на тоа што Меган ќе има зимска бременост, и од неа се очекува да го ...
| | веќе видена | слични

Еден од најпродаваните фустани на Интернет моментно е репликата на свадбениот фустан кој го носеше Меган Маркл. Модната марка Фешн Нова, направи одлична репика на свадбениот фустан на Маркл, дизајниран од Стела Мекартни. Секако, и во есенската колекција на Стела Мекартни беа достапни во продажба слични фустани, кои веднаш се распродадоа, но по вртоглава цена од 4.300 евра. Предноста на фустанот од Фешн Нова пак, е и во цената, но и во големите броеви. Фешн Нова Репликата-фустан од Фешн Нова чини само 39 евра, па не е чудо што е моментно најпосакуван и најнарачуван онлајн фустан. Повеќе за овој фустан на официјалната шопинг страница на Фешн Нова – ТУКА.
| | веќе видена | слични

Бременоста на Меган Маркл веќе со недели ги полни страниците на британските таблоиди, а обожавателите на кралското семејство сакаат да го знаат секој детаљ. Новинарите деноноќно го проучуваат изгледот на војвотката од Сасекс при секое појавување, а таа сè повеќе не го крие трудничкото стомаче. Многу обожаватели на британското кралско семејство, како и новинарите, забележале дека Меган и Кејт носат кратки здолништа за време на бременоста. Со оглед на тоа дека според кралскиот протокол не е дозволено да се носат кратки здолништа, оваа промена е очигледна за време на бременоста. Кејт за време на сите три бремености повеќе ги покажуваше нозете, но носела и кратки ракави, а истото го прави и Меган. Тоа за Космополитан го потврди и Сесил Рејнауд, една од омилените дизајнерки на Кејт Мидлтон. "Тоа е добар трик за фигурата да изгледа подобро", вели Рејнауд и додава дека кралските жени ги носат кратките здолништа со потемни хулахопки. Со оглед на тоа дека Меган ќе биде бремена во зимскиот период, веројатно ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета, наводно ја повикала мајка и на Меган, Дорија да го мине Божик со кралското семејство во Сандрингам, пиишуваат британските медиуми. Daily Mail пишува дека тоа го направила од почитување кон Меган, а Sunday Express нагласува дека тоа, иако е многу „внимателен гест“, воедно е и многу необичен потег за кралицата. Имено, никогаш никој вон кралското смејество не бил повикан со нив да го прослави Божик па така ниту роднините и семејството на кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, „Тоа никогаш не го понудила на роднините на Кејт Мидлтон“, пишува Daily Mail во насловот. Семејството Мидлтон било покането со кралското семејство да учествува на утринската божиќна миса, но никогаш со нив не биле во Сандрингам. Извори блиски до кралското семејство тврдат дека кралицата на тој начин го уважува тоа што Меган се разликува од Кејт, нема семејство во Велика Британија. Од палатата не ги коментирале овие наводи. Инаку, Дорија била единствениот член од семејството на Меган која присуствувала на ...
| | веќе видена | слични

 Ова е уште еден доказ дека Дориа, мајката на Меган, ги освои симпатиите на кралицата и кралското семејство. Кога „обичен човек“ ќе се омажи во кралското семејство, тогаш добива многу привилегии. Таков е случајот со Меган Маркл. Но, мора да прифати и многу жртви за сметка на кралските правила, па така празниците мора да ги минува заедно со кралицата, затоа што нели таа е кралицата. Типично на овие интимни прослави е листата на гости да е ограничена на официјалните членови на кралското семејство. Минатата година Меган, кога сè уште не беше во брак со принцот Хари, стана првото лице што не припаѓа на кралското семејство, а доби покана од кралицата за традиционалната прослава на Божиќ. Годинава, кралицата Елизабета повторно го крши протоколот така што ќе ја покани мајката на Меган, Дориа. Ова не е практика, но исклучокот ќе се направи затоа што Дориа нема други членови на семејството во Велика Британија, за разлика од семејството на Кејт Мидлтон, па за да не биде осамена за празниците ќе биде поканета. ...
| | веќе видена | слични

Минатата година, Меган Маркл беше првата надвор од кралското семејство која доби покана за годишната Божиќна церомонија. Оваа година изгледа кралицата Елизабета повторно ќе ја прекрши кралската традиција, со тоа што на Божиќната вечера ќе покани уште еден член кој нема кралска крв: мајката на Меган, Дориа. Според магазинот The Sun, Нејзиното Височество неправило голема отстапка, бидејќи обично на вакви свечености не се канат сватовите. Иако, сепак ги канат на свадби и крштевки. Се поставува прашањето, ако ова не е обичај, зошто за Дориа се прави исклучок? Близок извор потврдил дека во Англија, Меган нема никој близок освен мајка си, па за разлика од Кејт, кралското семејство направило отстапка. Или можеби, големата феминистка и борец за женски прави, се докажува и на дело, и успева во своите планови.
| | веќе видена | слични

Мајката на Меган Маркл, Дориа Рагланд како што пренесуваат медиумите во Британија, овој Божиќ ќе го мине во друштво на кралското семејство во Велика Британија. Дориа наскоро ќе добие службен повик, божиќните празници ги мине во друштво со кралското семејство во палата Шандингхам, односно во приватниот дом на кралицата Елизабета Втора, пишува Дејли Мејл. Кралицата наводно е потврдено дека ќе ја покани 62 годишната Додија да го мине Божиќ со кралското семејство за да покаже нежен гест кон трудната војвотка, што изгледа сосема неочекувано и изненадувачки потег на кралицата, затоа што членовите на семејството Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, тоа никогаш не го доживеале. Тoа ќе биде преседан во кралското палата. Освен почитта кон војвотката, причина за покана на Дориа од страна на кралицата, веројатно е тоа што Меган нема роднини во Велика Британија. Дориа со Меган била и на венчавката со принцот Хари како една од членките на нејзиното семејство, а последен пат ја посетила во септември. Текстот ...
| | веќе видена | слични

 Запомнете дека целта на фотографиите е да бидат убави спомени, па така не срамете се да покажете искрени емоции преку насмевки и прегратки. Фотографот Alexi Lubomirski ги правеше фотографиите од свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл, како и оние на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. На неговите фотографии се гледаат емоции, љубов и енергија, па затоа неговата работа е ценета низ целиот свет. Како да го постигнете истиот ефект и на вашите љубовни фотографии? Aко позирате: - Природноста е клучот, па така добредојдени се насмевки, прегратки и држење за раце при позирањето. Не колебајте се да направите некој потег, бидете опуштени и на фотографот гледајте само како на некој човек што се шета со апарат. - Ако сакате доза на интимност на фотографиите, тогаш допрете ги телата едно до друго. - Запомнете дека главната намена на фотографиите е да бидат убави спомени, па така не нервирајте се затоа што не е сè околу вас совршено. Ако гледате „мани“, верувајте токму тоа дава природност. - За да има искрени емоции, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е првиот сопруг на принцезата Меган - вака изгледаше на првата венчавка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: