„Бугарија“ со 120 луѓе потона во Волга

4 копии

Останува неизвесна судбината на 19 патници од бродот „Булгарија“ кој потона на 10-ти јули во Волга, соопшти денеска началникот на приволгискиот регионален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руските спасувачи, до сега успеале да извлечат 92 тела од реката Волга, по потонувањето на бродот “Булгарија“ во неделата, а 73 жртви се идентификувани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 581 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 420 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 177 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на митрополитот Агатангел и Повардарската ...
сите 91 | | | веќе видена

Најпосебните жени покрај убавината имаат нешто друго заедничко. Сигурно познавате одредени дами кои секогаш се издвојуваат од толпата и привлекуваат внимание ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бугарија“ со 120 луѓе потона во Волга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: