(ФОТО) Благоја Грујовски и Татјана Стојановска повторно заедно но за хуманитарна акција!

Хуманитарниот настан „Игри без маска, театар без дискриминација“ одбележува пет години постоење и по тој повод сними химна. Снимањето повторно ги спои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Историскиот самит Бајден-Путин што се одржа вчера во Женева, покрај политичките прашања, беше обележан и со неколку интересни детали, како подароци или ...
сите 431 | | | веќе видена

Повеќе од 350 лекари и медицински работници во Индонезија се заразиле со ковид-19 иако биле вакцинирани со вакцината на Синовак, а десетици се хоспитализирани, ...
сите 487 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна почина а ...
сите 140 | | | веќе видена

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ се ребрендира. „Македонија за сите луѓе“ е мотото на новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Неа претседателот Христијан Мицкоски ...
сите 204 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 143 | | | веќе видена

ЗАЕВ СЕ СРЕТНА СО ДРЖАВНИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Како што е познато, владина делегација од утрово е во Бугарија каде што има неколку средби со владини претставници, ...
сите 231 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Благоја Грујовски и Татјана Стојановска повторно заедно но за хуманитарна акција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: