Дали може да се реализира идејата за замрзнување на придонесите во текстилната и кожарската индустрија


Работна група во Министерството за финансии утврдува дали идејата за замрзнување на придонесите во текстилната и кожарската индустрија може да се реализира. Се ...
| | веќе видена | слични

Владината интервенција ќе помогне но нема и долгорочно да ги реши финансиските проблеми општините. За ефикасни промени, треба одговорност но и креативност во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во завршна фаза се активностите за креирање стабилен и одржлив систем на финансирање на општините преку преиспитување на начинот на пресметување на блок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го усвои законското решение со кое на општините им се ставаат на располагање околу 50 милиони евра за покривање на заостанатите долгови. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Со над три милијарди денари пари од ребаланс на буџетот, Владата ќе ги покрива долговите на општините, кои изнесуваат вкупно околу 5,5 милијарди денари, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ќе ги одглавува општините. Со ребалансот на буџетот ќе покрие 51 насто од долговите кои ги пријавиле или ќе им прости речиси 50 милиони евра. Вкупниот ...
| | веќе видена | слични

За сервисирање на долговите и раздолжување кон стопанството Владата ќе им прости скоро 50 милиони евра на општините кои се заглавени. 81,3 милиони евра е ...
| | веќе видена | слични

Владата им дава на општините на располагање 50 милиони евра за да си вратат стари долгови, а според законот кој вчера помина на владина седница секоја општина ...
| | веќе видена | слични

Владата со ребалансот ќе покрие 51 насто од долговите кои ги пријавиле општините, кои пријавиле долгови во висина од 81.3 милиони евра. Владата со ребалансот ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија на денешната седница усвои предлог законско решение со кое се уредува финансиската поддршка за општините и единките корисници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 363 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 287 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали може да се реализира идејата за замрзнување на придонесите во текстилната и кожарската индустрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: