Неделен печат – Уставните промени и ребалансот на буџетот


Фокус - Секогаш е најтемно со ВМРО Новиот број на неделникот Фокус на насловната се послужил со реченицата на Христијан Мицкоски во писмото – одговор на ...
| | веќе видена | слични

Владината интервенција ќе помогне но нема и долгорочно да ги реши финансиските проблеми општините. За ефикасни промени, треба одговорност но и креативност во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата го усвои законското решение со кое на општините им се ставаат на располагање околу 50 милиони евра за покривање на заостанатите долгови. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Со над три милијарди денари пари од ребаланс на буџетот, Владата ќе ги покрива долговите на општините, кои изнесуваат вкупно околу 5,5 милијарди денари, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ќе ги одглавува општините. Со ребалансот на буџетот ќе покрие 51 насто од долговите кои ги пријавиле или ќе им прости речиси 50 милиони евра. Вкупниот ...
| | веќе видена | слични

За сервисирање на долговите и раздолжување кон стопанството Владата ќе им прости скоро 50 милиони евра на општините кои се заглавени. 81,3 милиони евра е ...
| | веќе видена | слични

Владата им дава на општините на располагање 50 милиони евра за да си вратат стари долгови, а според законот кој вчера помина на владина седница секоја општина ...
| | веќе видена | слични

Владата со ребалансот ќе покрие 51 насто од долговите кои ги пријавиле општините, кои пријавиле долгови во висина од 81.3 милиони евра. Владата со ребалансот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија на денешната седница усвои предлог законско решение со кое се уредува финансиската поддршка за општините и единките корисници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 412 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 259 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделен печат – Уставните промени и ребалансот на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: