„Њуз оф д ворлд“ им кажа збогум на читателите

5 копии

Вчера за последен пат од печат излезе еден од најтиражните таблоиди во светот. Насловната страна на "News of the world", кој сопственикот реши да го затвори ...
| | веќе видена | слични

ЛОНДОН – Најпродаваниот британски таблоид „Њус оф д’ворлд“ се одјави со едноставна порака на насловната страница - „Ви благодариме и збогум“ – оставајќи го ...
| | веќе видена | слични

Останато

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 960 | | | веќе видена

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолетно лице со пречки во развојот. Како што соопштија од СВР Струмица, осомничениот ...
сите 232 | | | веќе видена

Топлото време негативно влијае врз земјоделството. Почвата поизразено ја губи влагата, а културите се принудени интензивно да транспирираат. При недостиг на ...
сите 254 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Њуз оф д ворлд“ им кажа збогум на читателите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: