СДСМ со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ


5 копии

Скопје, 25 октомври 2018 Антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ заробено во криминалната матрица на носителот на криминалот Никола Груевски, по сите штети ...
| | веќе видена | слични

Носителот на криминалот, Никола Груевски со години го урнисуваше образованието сега се инвестира и унапредува образовниот систем Антизападното раководството на ...
| | веќе видена | слични

Преку погубните политики и промашените проекти, ВМРО-ДПМНЕ 11 години го урнисуваше образованието, ги понижуваше наставниците и професорите и ги игнорираше ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Иванка Василевска од ВМРО ДПМНЕ.„Антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ заробено во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Токму оној што управува со антизападниот Мицкоски, носителот на криминалот и режимот-Никола Груевски, системски ја уништуваше иднината на државата, преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антизападното и антимакедонско раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски -пионот на носителот на криминалот, Никола Груевски, не знае што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, треба да разберат дека помирувањето не значи ослободување од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со реакција по повод барањата на Христијан Мицкоски и на ВМРО ДПМНЕ за амнестија на инволвираните во настанот на 27. април. Тие соопштуваат дека лидерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: