Антонио Тајани до Тереза Меј: Не предложивте ништо ново

Оваа организација објави дека резервните планови вклучуваат можност за откажување, приспособување на синџирот на снабдување надвор од Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научници од највиоск ранг во цела Европа предупредуваат дека со излегувањето на Велика Британија од Европската Унија без постигнат договор за идните односи, би ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Британската премиерка, Тереза Меј денеска ќе информира во Парламентот дека во преговорите со Европската унија (ЕУ) за напуштање, се завршени 95 проценти, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Унија нема да прифати привремени мерки за решавање на прашањето за границата со Ирска во преговоите за брегзит, изјави денеска француската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќето британски компании планираат да ги започнат своите резервни планови до Божиќ, освен ако условите за брегзит не бидат појаснети, предупреди денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Европскиот совет изјави дека ЕУ решила да продолжи со преговорите за брегзитот во позитивна атмосфера. „Кога го преслушаа излагањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антонио Тајани до Тереза Меј: Не предложивте ништо ново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: