Оставката на Коѕијас – шаховски потег или криза во Владата, грчките медиуми бараат одговори


Оставката на шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас е главната тема денеска во грчките медиуми, кои се обидуваат да дознаат дали тоа претставувало ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нова демократија, преку заменикот надлежен за правда, господинот Карагунис, до обвинителката од Врховниот суд, госпоѓата Ксени Димитриу, го достави видеото на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во интервјуто кое го даде за „Крити ТВ“, бившиот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, вели дека верува оти со стапување во сила на Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со допис потпишан од 14 пратеници, грчката опозициска партија Нова демократија бара од министерот за надворешни работи на Грција, Алексис Ципрас, во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Одлуката на Алексис Ципрас и Панос Каменос, за Договорот од Преспа повторно да разговараат во март, без при тоа да го известат и да го консултираат министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставката на Коѕијас – шаховски потег или криза во Владата, грчките медиуми бараат одговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: