Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Земјотрес со јачина од 7.1 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди истата област во североисточна Јапонија, што доведе до евакуација во оштетената ...
| | веќе видена | слични

Жителите на српскиот град Краљево и неговата околина денеска почувствувале послаб земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала утринава го погоди северниот дел на Унгарија, а за сега нема извештаи за евентуални жртви. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 79 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 248 | | | веќе видена

Во текот на попладневните часови силно невреме зафати повеќе делови на Србија. Најпогодени беа Горњи Милановац, Љиг и Обреновац. Како што може да се види на ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: