“Jethro Tull” утревечер во Скопје


Легендарната група „Корни“, која е една од најзаслужните за втемелувањето и развојот на југословенскиот рокенрол, повторно се собра после цели три децении за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Господине Јанушев, велите СДСМ сака избори сега надевајќи се на помал изборен пораз поради помалата излезност, бидејќи луѓето би биле во страв од ...
сите 961 | | | веќе видена

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева, ...
сите 207 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 439 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Бидете спокојни! Сето она што ВМРО-ДПМНЕ го вети, во новата влада ќе го испорача! Не ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Jethro Tull” утревечер во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: