Антониа Гиговска го промовираше видеото за победничката песна на “Макфест” (Видео)


По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, Романија каде го освои второто место, младата пејачка Антониа Гиговска неодамна ја однесе победата на 33-то ...
| | веќе видена | слични

Младата пејачка Анастасија Аврамовска ја глуми поранешната девојка на Огнен Здравковски во неговиот нов спот за песната „Разбуди ме“. Во спотот Огнен се сеќава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Одличната балада „Изгреј сонце“, со која триото „Џентлмен“ се натпреваруваше на годинашниот „Макфест 2018“, сега е дополнета и со прекрасно видео. Како автори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени ...
сите 501 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 265 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 356 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 151 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 156 | | | веќе видена

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-Ен-Ен.Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил ...
сите 220 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антониа Гиговска го промовираше видеото за победничката песна на “Макфест” (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: