“Роса Фест” ќе се оддржи кон крајот на месец октомври

На 12-ти октомври во Струмица еден од најпознатите естрадни парови во Македонија, Горан и Ленче Кукиќ, одржаа голем солистички концерт кој веруваме уште долго ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во реакција по потпишувањето на указите за законите што вчера беа изгласани во Собранието вели ...
сите 647 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 264 | | | веќе видена

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 341 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 168 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 245 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба повторно пред Kомисијата за заштита од заразни болести. Ќе има ли препорака за продолжување на полицискиот час, а угостителските ...
сите 199 | | | веќе видена

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?!- се вели во денешната реакција од опозициската ...
сите 116 | | | веќе видена

 Таа пристигна во Виндзор гледајќи директно во камерата, смирена и сериозна, беспрекорно стилски облечена. Се движеше грациозно, достојно на една идна ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Роса Фест” ќе се оддржи кон крајот на месец октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: