Државата во вторник ќе позаjми 53,6 милиони евра – со 38 милиони ќе врати стари долгови


Министерството за финансии во вторник на 16 октомври закажа аукции на државни хартии од вредност со кои планира да позјами нови 3,3 милијарди денари или ...
| | веќе видена | слични

Работна група во Министерството за финансии утврдува дали идејата за замрзнување на придонесите во текстилната и кожарската индустрија може да се реализира. Се ...
| | веќе видена | слични

Фокус - Секогаш е најтемно со ВМРО Новиот број на неделникот Фокус на насловната се послужил со реченицата на Христијан Мицкоски во писмото – одговор на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за финансии, Драган Тевдовски денеска во Штип изјави дека Владата презема низа мерки за да му помогне на приватниот сектор. – Во изминатите години ...
| | веќе видена | слични

– Во изминатите години растот во Македонија, главно беше базиран на државните интервенции, пред се, што е нешто непродуктивно, како што беше проектот Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Eкономското цунами Заев и Тевдовски продолжуваат безмилосно да ги задолжуваат граѓаните на Република Македонија. Вчера Владата на СДСМ ги задолжи граѓаните за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера Владата на СДСМ ги задолжи граѓаните за нови 54 милиони евра, пари кои ќе треба да ги враќаме ние и идните генерации. Уште потрагично е што во наредните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата во вторник ќе позаjми 53,6 милиони евра – со 38 милиони ќе врати стари долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: