Информативен магазин: Ребаланс на буџетот или нови избори?, 5000 тони храна се фрла годишно…

Во рамки на „Неделата на италијанскиот јазик во светот“, а по повод „Светскиот ден на борба против гладта“, во организација на Здружението на професори по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вработените и менаџментот на Комерцијална банка АД Скопје , по четврти пат го одбележаа Светскиот ден против сиромаштијата и се вклучија со донирање на повеќе ...
| | веќе видена | слични

Оваа акција Банката ја реализираше во соработка со невладината организација „Љубезност“, која што стои и зад активноста „Ретвитни оброк“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Повеќе од 900 милиони луѓе во светот гладуваат, а две милијарди се неухранети. И статистиката за Македонија е поразителна. Проценките се дека 450 илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Информативен магазин: Ребаланс на буџетот или нови избори?, 5000 тони храна се фрла годишно…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: