СДСМ:Сите пратеници имаат обврска да ги поддржат уставните измени


3 копии

Граѓаните и пратениците го победија антизападниот пион Христијан Мицкоски, кон успехот да се приклучат сите кои се за ЕУ и НАТО без разлика на партиската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oд СДСМ велат дека антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот пион, Христијан Мицкоски се спречени во намерите да ја закочат македонската иднина. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се антимакедонски и антизападни марионети спречени во обидите да ја закочат македонската иднина. Мицкоски и ...
| | веќе видена | слични

Не се чекаше многу на соопштение и од СДСМ, после она испратено од страна на опозициската ВМРО ДПМНЕ. „Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се ...
| | веќе видена | слични

Да ги тргнат рацете од сите пратеници кои сакаат иднина во ЕУ и НАТО, реагираат од СДСМ на соопштението на ВМРО – ДПМНЕ. „Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Ново соопштение во серијата на јавни изјаснувања денеска, најновото дојде од СДСМ, партија која што уште еднаш го истакна своето задоволство од вчерашното ...
| | веќе видена | слични

80 пратеници во Собранието слободно, по сопствено убедување и низ демократска постапка гласаа за иднина во ЕУ и НАТО, преку усвојување на потребата за измени ...
| | веќе видена | слични

Антизападното, антинародното и антидржавното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски, останува осамено и изолирано во својата злоба и срам. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ:Сите пратеници имаат обврска да ги поддржат уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: