Трет меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности

5 копии

Третиот по ред Меѓународен филмски фестивал за духовни, хумани и културни вредности “Богородичен покров”, годинава ќе се одржи од 15 до 18 октомври во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платформата за истражувачко новинарство и анализи – ПИНА, која заедно со Фридрих-Еберт Штифтунг – Скопје го организира Истражувачкиот филмски фестивал Скопје, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По кратко боледување, ноќеска во Скопје почина Драган Салковски, еден од најеминентните македонски филмски сниматели и еден од доајените на македонскиот филм. ...
| | веќе видена | слични

Филмскиот работник Јане Алтипармаков и фотографката Наташа Гелева се поканети на изложбата „2001 Одисеја во вселената – 50-та годишнина“, која од 23 октомври ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени ...
сите 502 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 329 | | | веќе видена

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
сите 433 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 151 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 139 | | | веќе видена

И натаму во САД како да е војна, не стивнуваат протестите и реакциите по убиството на Џорџ Флојд. Америка се чини дека се подели на два табора. Оние кои го ...
сите 284 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трет меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: