Скопјанец тепал 11-годишник, па ги нападнал сите што сакале да го спасат детето

Масовна тепачка се случила во дворот на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во Скопје. Според полицијата, вчера било пријавено дека околу 16.30 часот во ...
| | веќе видена | слични

Oсновното училиште Кирил Пејчиновиќ, лоцирано во општината Кисела Вода во Скопје, доби нова енергетски ефикасна фасада. Неопходните финансиски средства за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ во општина Кисела Вода поставена е нова термоенергетска фасада. На крајот на градежните работи за реконструкција на фасадата во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 560 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец тепал 11-годишник, па ги нападнал сите што сакале да го спасат детето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: