„Заев продолжува да го гази својот народ, да го потценува и да го негира, а единствено со цел да ги прикрие сите криминали на оваа власт“


Зоран Заев не треба да се прашува „што правиме сега“, туку треба да ја почитува волјата на народот. Самиот призна дека одлуката која што ја стави на референдум ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заев продолжува да ја погазува волјата на граѓаните. Иако над 1 милион и 200 илјади граѓани рекоа „не“ за промена на името, Заев не се откажува и со тоа ...
| | веќе видена | слични

Од владејачкото мнозинство и денеска ја повикаа опозицијата да гласа во законодавниот дом, а премиерот Заев вели дека очекува до утре да се обезбеди 2/3 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Договорот од Преспа за промена на името на државата е правно - политчки мртов. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи уставните измени и затоа се ...
| | веќе видена | слични

Утрово, преку партиско соопштение, најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ го повтори ставот дека нема да ги поддржат уставните измени. „Договорот од Преспа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев и СДСМ се исплашени од Христијан Мицкоски бидејќи со секој минат ден сфаќаат дека народот ја препознава принципиелната политика на ВМРО-ДПМНЕ за одбрана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта не ја почитува реферндумската одлука на граѓаните да не се имплементира Договорот од Преспа во Уставот, смета професорката Татјана Каракамишева ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 311 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 163 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски порачаа дека според неговите информации СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор, но вели и да нема договор, нема да влијае на ...
сите 394 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 421 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Заев продолжува да го гази својот народ, да го потценува и да го негира, а единствено со цел да ги прикрие сите криминали на оваа власт“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: