Почна процедурата за уставни измени во Собранието - на седницата присутни и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата


Не се лесни ова прашање, но на нив се препознава лидерство. Пратениците, без разлика на која партија припаѓаат, треба да ја понесат историската одговорност и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владејачкото мнозинство на прес конференција во Собрание уште еднаш испрати порака до пратениците на опозицијата да се надминат и да ја сфатат сериозноста на ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев, во име на парламентарното мнозинство, ги повика колегите од ВМРО-ДПМНЕ и другите опозициски ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев денеска на прес конференција во Собранието на Република Македонија, пред гласањето за уставните измени, уште еднаш истакна ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Утре во 12 часот треба да продолжи собраниската расправа за пристапување кон измени на Уставот во врска со Договорот за името со Грција. Според текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, ...
сите 72 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна процедурата за уставни измени во Собранието - на седницата присутни и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: